Пређи на главни садржај

ШЕШЕЉ: ДАБОГДА НАМ СЕ ДЕСНИЦА РУКА ОСУШИЛА АКО ИКАДА ЗАБОРАВИМО РЕПУБЛИКУ СРПСКУ КРАЈИНУ

Лидер Српске Радикалне Странке поручио је да никада неће признати Републику Хрватску док год траје окупација Републике Српске Крајине !

Лидер СРС-а Војислав Шешељ, дан после инцидента са хрватском заставом у Скупштини Србије, обратио се новинарима и рекао да ће и даље „пљувати, газити и палити заставу хрватске усташке државе“, али је главна тема прес-конференције била да ли се то заиста и догодило, јер нико од новинара то није видео.

Војислав Шешељ оценио је данас да полиција нема основе да забрани најављени радикални састанак, 6. маја у Хртковцима, и додао да је скуп уредно пријављен и да ће бити одржан.

"Скуп је уредно пријављен, имамо редарску службу и то ће бити мирно политичко скуп - дурђевдан радикалски уранак. Као што је био миран скуп био је 1992. године, јер ни тада није било инцидената. Нема разлога за забрану ", рекао је др Шешељ на конференцији за новинаре у Скупштини Србије, на питање како коментарише захтеве да се забрани скуп који је заказан на 26. годишњицу раллиа, скупа након чега је уследио емиграција Хрвата из тог војвођанског села, за шта је осуђен на десет година затвора у Хагу, речено је на конференцији Српске радикалне странке у Скупштини Србије.

Одговарајући на питање да ли очекује да му након тог пресуда одузму мандат у републичком парламенту, др Шешељ је рекао да не види разлог за то, с обзиром да је он ту службу већ служио и да то не односи на њега.

Он је рекао да остаје да се види како ће против њега бити водјен поступак за уклањање хрватске заставе испред Скупштине Србије и вређање хрватске делегације, због чега је и њихова званична посета прекинута, али да вјерује да све српске патриоте и чувени Срби подржавају оно што што су урадили и Филип Стојановић из Српске радикалне странке, пише у саопштењу за медије.

Др Шешељ је детаљно описао ток инцидента рекавши да је покушао испразнити заставе испред Скупштине Србије, али да то није успео, па је онда бацио заставе на земљу и темељно је изгладио.


Лидер Српске радикалне странке био је изненађен питањима која су доводила под сумњу да ли је то стварно дошло, и као потенцијални свједоци навели пет или шест радника обезбеђења који су покушали да га спрече, затим члановима хрватске делегације који су морали да чују његове увреде, а такође је новинари упутио захтев да полиција затвори сигурносну камеру.

Коментари

Постави коментар

Популарни постови са овог блога

Како су Фикрет Абдић и хероји Народне одбране Западне Босне (НОЗБ) тукли по 5. корпусу Армије БиХ Атифа Дудаковића !!!

Током сукоба у Цазинској Крајини чете у саставу 5.  корпуса тзв. Армије БиХ биле су чак 25 пута десетковане и војно поражене од стране бораца ТО Фикрета Абдића. Народна одбрана Западне Босне (НОЗБ) била је оружана снага Западне Босне током рата у Босни и Херцеговини. Настала је стварањем Аутономне покрајине Западне Босне 1993. године, која је 1995. године промијенила назив у Републику Западну Босну. Након војног пораза од стране Армије Републике Босне и Херцеговине, Народна одбрана је расформирана. Пре распада Југославије у Великој Кладуши била је велика прехрамбена компанија Агрокомерц једна од најјачих индустрија у Југославији чији је директор Фикрет Абдић један од најомиљенијих личности у Босни, коју је народ назвао "Бабо".  Почетком 90-тих Фикрет Абдић био је један од кандидата СДА на вишестраначким изборима за предсједништво БиХ гдје добија највише гласова, али без икаквог објашњења своје мјесто даје Алији Изетбеговићу, што ће се касније пок...

„Од ВЈ су побјегли ка бизе са пазаришта...“

Пре 20 година озбиљан сусрет пун тензија између црногорске полиције и Војске Југославије на приградском аеродрому Голубовци могао је да прерасте у нешто много горе, али срећом није..        У недељу увече, тог 8. децембра 1999. године, Савезна контрола летења затворила је  "из безбедносних разлога" подгорички аеродром, чему је претходило конфронтирање момака у плавоj и зеленоj боји - црногорске полиције и Војске Југославије, око хангара за хеликоптере МУП-а Црне Горе. Данас се са сигурношћу зна да су инцидент изазвале Црногорске власти које су почеле 1. или 2. децембра да граде хангар на војном земљишту, без дозволе Савезног министарства одбране", па је тако и Миодраг Вуковић, председник Извршног одбора ДПС-а изјавио да је "било сасвим споредно где се гради тај хангар и да ли је уопште прибављена дозвола већ да је суштина приче била у сталним покушајима да се изазову инциденти и подигну тензије!" Од самог почетка ВЈ их је упозоравала да не граде док ...

20 година од Сукоба у дреничком селу Ликошане - (28.02.1998)

Тог 28. фебруара локална породица Ахмети се подигла на оружје против регуларних милицијских патрола у селу Ликошане и том приликом мучки и свирепо убила 4, а ранила 2 припадника МУП-а Србије. Сукоб је започео у 11:30 када је возило полиције упало у заседу током које је употребљен ракетни лансер и митраљез. Најближа патрола кренула је у операцију спасавања али су упали у заседу у селу Ликошане којом приликом су страдали Мирослав Вујковић (27) и Горан Радојчић (30) а Павле Дамјановић (38) и Славиша Матејић (28) су тешко рањени. Оклопно возило је послато у село као помоћ патроли. Док су прилазили селу у 12:20 из оближњих кућа је запуцано из ракетног лансера и митраљеза. Полиција је спровела блокаду села из кога се пуцало и на хеликоптер МУП-а Србије. Током блокаде су рањени Радојица Јовановић (29) Милан Јовановић (27), који су касније подлегли ранама. У сукобима полиција је ликвидирала 16 терориста а деветорицу сумњивих ухапсила и одвела у Призрен. У селу је заплењена већа ко...